Get this Widget
Cursul BNR
22 Ian 2018
 EURO = 4.6656 RON
 USD = 3.8059 RON
Cursul BNR
19 Ian 2018
 EURO = 4.6614 RON
 USD = 3.7984 RON
Mountain View
Mountain View

Campionatul Mondial de Fotbal se vede pe Promenada. Programul meciurilor

0

De joi-14 iunie și până pe 15 iulie, terasa Promenada va fi rezervată microbiștilor care vor putea trăi emoția stadionului urmărind, în aer liber, la înălțime, Campionatul Mondial de Fotbal FIFA Rusia 2018. Astfel, întregul eveniment va fi transmis integral pe terasa Promenada, pe un ecran LED imens, full HD având dimensiunea de 6.0 x 4.5 m, în parteneriat cu Televiziunea Română, care deține drepturile exclusive de televizare pentru cel mai așteptat eveniment fotbalistic al anului.

32 de echipe își vor disputa marele trofeu în 64 de partide, ceea ce înseamnă aproape 100 de ore de vizionare de meciuri la cel mai înalt nivel. Noutatea ediției, în afară de faptul că este prima cupă disputată într-o țară din Europa de Est, este arbitrajul video, ce va fi folosit în patru situații:  validarea sau nu a unui gol, acordarea sau nu a unui cartonaş roşu, analizarea unei faze ce poate duce la dictarea unui penalty şi corectarea unei greşeli de identificare a unui jucător sancţionat.

Suporterii echipelor la ediția de anul acesta a Campionatului Mondial de Fotbal, dar și microbiștii nostalgici, își pot rezerva locuri pentru spectacolul fotbalistic la terasele TrickShot, Costadoro Coffee Lab sau Al Wady de pe Promenada.

Exceptând zilele de 29 iunie, 4-5 iulie, 8-9 iulie și 12-13 iulie, când nu sunt meciuri, programul difuzărilor este următorul:

Grupa A:

  • 14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
  • 15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
  • 19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
  • 20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
  • 25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
  • 25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd)

Grupa B:

  • 15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
  • 15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)
  • 20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
  • 20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
  • 25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
  • 25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:

  • 16 iunie, ora 13:00 – Franța – Australia (Kazan)
  • 16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
  • 21 iunie, ora 15:00 – Franța – Peru (Ekaterinburg)
  • 21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
  • 26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
  • 26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:

  • 16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
  • 16 iunie, ora 22:00 – Croația – Nigeria (Kalinigrad)
  • 21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croația (Novgorod)
  • 22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
  • 26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croația (Rostov)
  • 26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

  • 17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
  • 17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveția (Rostov)
  • 22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
  • 22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveția (Kalinigrad)
  • 27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
  • 27 iunie, ora 21:00 – Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

  • 17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
  • 18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
  • 23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)
  • 23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
  • 27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
  • 27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:

  • 18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)
  • 18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
  • 23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
  • 24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
  • 28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
  • 28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:

  • 19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
  • 19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
  • 24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
  • 24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
  • 28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
  • 28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimi de finală:

  • 30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
  • 30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)
  • 1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
  • 1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)
  • 2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
  • 2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
  • 3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
  • 3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

 Sferturi de finală:

  • 6 iulie, ora 17:00 – câștigatoarea meciului 1 din optimi – câștigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
  • 6 iulie, ora 21:00 – câștigătoarea meciului 6 din optimi – câștigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
  • 7 iulie, ora 17:00 – câștigătoarea meciului 8 din optimi – câștigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
  • 7 iulie, ora 21:00 – câștigătoarea meciului 3 din optimi – câștigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:

  • 10 iulie, ora 21:00 – câștigătoarea meciului 2 din sferturi – câștigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
  • 11 iulie, ora 21:00 – câștigătoarea meciului 4 din sferturi – câștigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala mică:

  • 14 iulie, ora 17:00 – echipa invinsa in semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala:

  • 15 iulie, ora 18:00 – câștigătoarea semifinalei 1 – câștigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)
Facebook Comments

Share.

Leave A Reply